Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Tento e-shop není oficiálním webem společnosti OKG s.r.o.

Rychlý kontakt

Bylinky pro zdraví
Lenka Skřivánková IČ: 88330443
Sadová 1472, Choceň 565 01
tel: +420 728 057 517
bylinky-prozdravi@seznam.cz Skype: lenka.skri
Nezávislý partner OKG s.r.o. reg.číslo: 03-003928

 

Vaše dotazy ráda zodpovíLenka Skřivánková

Volejte : 728057517


Napište mi

Doporučuji

naše cena 405 Kč
naše cena 705 Kč
naše cena 34 Kč

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY / Fosfor

 

Fosfor

Co to je :

Fosfor je po vápníku druhým nejčastěji zastoupeným minerálem v organismu. 85% fosforu je v kostech a zubech, zbytek fosforu je rozdělen v krvi a dalších tkáních, v srdci, ledvinách, mozku, ve svalech. Asi 85% fosforu je uloženo v kostech a zubech, zbylých 15% se nachází v krvi a měkkých tkáních jako složka buněčných membrán, nukleových kyselin, adenosintrifosfátu. Je důležitý k udržení pravidelného tepu srdce a nutný k aktivaci mnoha enzymů.

 

Jak působí :

Fosfor se společně s vápníkem podílí na výstavbě a udržování zdravých a silných kostí a zubů. Fosfor má významnou roli při zásobování tělesných buněk energiií. Posiluje buněčnou mebránu tvořící obal buňky, tím chrání buňky. Fosfor se váže na krevní tuky a vytváří s nimi fosfolipidy, které hrají důležitou strukturální a metabolickou roli v buněčných mebránách. Podílí se především na tvorbě nukleových kyselin a sloučeniny ATP, která v tělech všech organismů konzervuje chemickou energii. Fosfor funguje jako poslíček od jedné buňky ke druhé. Takto přispívá ke koordinaci takových procesů v těle, jako je svalová kontrakce, přenos nervových vzruchů z mozku do všech tělesných tkání a k sekreci hormonů.

 

Fosfor působí pro hnisavým zánětům. Pomáhá při bolesti žil. Reguluje správnou funkci ledvina a to společně s vitamínem D.

 

Přirozený zdroj fosforu :

Fosfor obsahují žloutky, ryby, korýši, maso, celozrnnné obilniny, luštěniny, mléčné výrobky.

 

Fosfor obsahuje produkt Emulips forte.