Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Tento e-shop není oficiálním webem společnosti OKG s.r.o.

Rychlý kontakt

Bylinky pro zdraví
Lenka Skřivánková IČ: 88330443
Sadová 1472, Choceň 565 01
tel: +420 728 057 517
bylinky-prozdravi@seznam.cz Skype: lenka.skri
Nezávislý partner OKG s.r.o. reg.číslo: 03-003928

 

Vaše dotazy ráda zodpovíLenka Skřivánková

Volejte : 728057517


Napište mi

Doporučuji

naše cena 750 Kč
naše cena 405 Kč
naše cena 705 Kč

Úvod » POTRAVINOVÉ DOPLŇKY » Hořčík

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY / Hořčík

 

 

Hořčík

 

Hořčík je jedním z nejvíce doporučovaných potravinových doplňků. Co vše může udělat pro vaše zdraví?

1)      Lepší spánek - Spánek regulující hormon melatonin je narušený, pokud je nedostatek hořčíku. Navíc hořčík reguluje stresové hormony. Stres a napětí je nejčastějším důvodem, proč lidi špatně spí.

2)      Relaxace nervového systému - Serotonin, který relaxuje nervový systém a zlepšuje náladu, je závislý na hladině hořčíku.

3)      Větší, silnější svaly - hořčík umožňujě tělu produkovat více Insulinu podobného růstového faktoru, který se nejvíce podílí na růstu a posilování svalů. Dále ATP, která uchovává energii v buňkách, je tvořena pomocí hořčíku.

4)      Lepší pohyblivost - Hořčík uvolňuje napjaté svaly. Bez hořčíku svaly dostatečně nerelaxují a objevují se křeče. Hořčík je důležitý pro pohyblivost, jelikož nízká hladina hořčíku vede k tvorbě kyseliny mléčné způsobující bolest a stuhlost.

5)      Sílu kostí - Hořčík pomáhá důkladně zabudovávat vápník do kostí. Hořčík stimuluje hormon kalcitonin a potlačuje parathormon, který odbourává kosti.

6)      Remineralizace kostí - Nedostatek hořčíku způsobuje nerovnováhu mezi fosforem a vápníkem ve slinách, což poškozuje zuby.

7)      Alkalizace organismu - Hořčík pomáhá orgasnismu získat zpět pH rovnováhu. Hořčík redukuje kyselinu mléčnou, která je částečně zodpovědná za bolest svalů po cvičení.

8)      Hydratace - Hořčík je důležitý elektrolyt pro správnou hydrataci.

9)      Pomáhá při zácpě - Hořčík může být užíván při detoxikaci střev od toxínů.

10)   Enzymatické funkce  - Enzymy jsou proteiny, které stimulují každou chemickou reakci v organismu. Hořčík je velmi důležitý pro správnou činnost enzymů.

11)   Cukrovka - Hořčík zvyšuje sekreci inzulinu, což urychluje metabolismus cukru. Bez hořčíku není glukosa schopna pronikat do buněk. Hromadění glukózy a inzulinu v krvi, způsobuje poškození tkání včetně nervů a očí.


Zdroj : Doktorka.cz

 

Hořčík obsahují produkty Emulips forte ( malé balení 50ml ) a

Emulips forte XXL ( rodinné balení 120 ml, 20 ml ZDARMA )

Řadit podle 
Výrobce  


naše cena 405 Kč

top produktnaše cena 810 Kč

doprava zdarma