Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Tento e-shop není oficiálním webem společnosti OKG s.r.o.

Rychlý kontakt

Bylinky pro zdraví
Lenka Skřivánková IČ: 88330443
Sadová 1472, Choceň 565 01
tel: +420 728 057 517
bylinky-prozdravi@seznam.cz Skype: lenka.skri
Nezávislý partner OKG s.r.o. reg.číslo: 03-003928

 

Vaše dotazy ráda zodpovíLenka Skřivánková

Volejte : 728057517


Napište mi

Doporučuji

naše cena 750 Kč
naše cena 705 Kč
naše cena 34 Kč

Úvod » INFORMACE O ZDRAVÍ » Raynaudův syndrom

INFORMACE O ZDRAVÍ / Raynaudův syndrom

Už od mládí jsem měla chladnější ruce i nohy. Ale nikdy jsem tomu nevěnovala nijak zvlášť velkou pozornost. Myslela jsem si, že je to zcela běžné a že to tak prostě u některých lidí bývá. Nakonec moje babička mi vždycky říkávala, studené ruce, upřímné srdce.

 

Postupně se však potíže zhoršovaly a byly stále více nesnesitelné. Zmrzlé ruce, ledové nohy, bělení prstů na obou nohou, ztuhlost prstů, žádný cit v prstech. To sebou přinášelo i častější nachlazení. Podstoupila jsem tedy vyšetření na specializovaném oddělení a závěr zněl, že se jedná o Raynaudův syndrom. Na horních končetinách lehké postižení, na dolních končetinách středně těžké. Protože jsem o této nemoci nevěděla vůbec nic, začala jsem různé informace.

 

Překvapilo mne hlavně kolik je lidí, které trápí stejné potíže. Pročítala sem různé diskuse a dočetla jsem se, že ač lidé užívají různé léky, zkoušejí  co se dá tak nezabírá vůbec nic a pokud jim něco pomůže pak jen na nějaký čas a potíže se opět vrátí.

 

Studené ruce a ledové nohy totiž nejsou vždy jenom nepříjemným problémem, ale někdy může jít také o varovný signál organismu, že něco není v pořádku. Ale mnoho lidí jakékoli varovné signály svého organismu přehlíží. Poruchy prokrvení se mohou vyskytovat na mnoha místech v lidském těle a v dnešní době je určitě lze zařadit mezi civilizační choroby.

 

Raynaudův syndrom je onemocnění cévního systému horních či dolních končetin. Příčina vzniku onemocnění nemusí být vždy jasná, stejně tak tomu je i v mém případě. Křečovitý stah tepen  vede k odkrvení postižené části těla. Do postižené oblasti nepřitéká žádná krev. Postižené prsty jsou nápadně bledé, hranice postiženého místa je velmi nápadná.


Toto onemocnění není závažné, ale je třeba si uvědomit, že  je velmi obtěžující a bolestivé. Je celá řada doporučení, a při jejich dodržení se dají někdy potíže zmírnit. Mnohdy lidé dodržují daná doporučení ale  jejich stav se nikterak nezlepší a proto někteří lidé užívají léky na roztažení cév. Z různých diskusí jsem se dozvěděla, že ani užívání léků u některých lidí nezabírá.

 

Sama za sebe musím říci, že mi Factor Base NO pomáhá zlepšit prokrvení v postižených místech a v poslední době mi velmi dobře zabírá i MigrenOut který dokáže uvolnit to křečovité stažení tepének.

 

Řadit podle 
Výrobce  


naše cena 930 Kč

doprava zdarmanaše cena 840 Kč

novinka
doprava zdarmanaše cena 870 Kč

novinka
doprava zdarmanaše cena 810 Kč

novinka
doprava zdarma